پایان نامه نقش خانواده در افت تحصیلی دانش آموزان ابتدایی

پایان نامه نقش خانواده در افت تحصیلی دانش آموزان ابتدایی
پایان نامه نقش خانواده در افت تحصیلی دانش آموزان ابتدایی

پایان-نامه-نقش-خانواده-در-افت-تحصیلی-دانش-آموزان-ابتدایی

توضیحات:

پروژه و پایان نامه رشته علوم تربیتی و روانشناسی و...- بررسی نقش خانواده در افت تحصیلی دانش آموزان ابتدایی همراه با پرسشنامه در 83 صفحه در قالب word و قابل ویرایش همراه با توضیحات کامل

 

 

چکیده:

بايد اين مطلب مهم را در نظر داشت كه جوامع پيشرفته بشري با عنايت به توسعه آموزش و پرورش خود توانسته اند پله هاي ترقي و توسعه همه جانبه را به پيمايند.در توسعه آموزش و پرورش ملاكها و فاكتورهاي متعددي نقش دارند .مهمترين آن نظام ارزشيابي در آموزش مي باشد .آموزش را مي توان به عنوان فرايند كنش متقابل معلم و دانش آموز تعريف كرد كه به موجب آن تجارب مناسب يادگيري براي رسيدن دانش آموزان به هدف هاي آموزش و پرورش فراهم مي شود . در آموزش و پرورش سنتي ارزشيلبي به عنوان آخرين حاقه هاي فرايند ياددهي ،يادگيري تلقي مي شود كه در پايان دوره آموزشي براي جدا كردن دانش آموزان با توانايي يادگيري متفاوت به كار مي رفت . امروزه ارزشيابي را بخش جدايي ناپذير فرايند ياددهي - يادگيري مي داند كه همراه با آموزش و در ارتباط تنگا نتگ با آن ، به گونه اي مستمر انجام مي گيرد و به جاي تاكيد بر طبقه بندي دانش آموزان و مقايسه آنان با يكديگر ، هدايت يادگيري آنان را مركز توجه خود قرار مي دهد.  ( حسینی ، 1384 )

به منظورنظام بخشي به فعاليت هاي ارزشيابي پيشرفت تحصيلي دانش آموزان با توجه به رويكردها ونگرشهاي نوين درتعليم وتربيت.اصول زيرتحت عنوان (اصول حاكم برارزشيابي پيشرفت تحصيلي ) تعيين شده است .  ( رضایی ،1386 )

 

 

 

مقدمه

با فكر كردن به باهوش‌ترين افرادي كه مي شناسيد احتمالا چند خصيصه بارزشان را به خاطر مي‌آوريد؛ به احتمال زياد اين افراد با كمترين تلاش، بالاترين نمره‌ها را در مدرسه مي‌گرفتند. آنها شغل‌هاي خوبي دارند ولي در ارتباط با همكارانشان موفق نيستند. و با اينكه دوستان زيادي دارند، ولي روابط جدي شخصي‌شان اندك است. حالا به چند نفر از موفق ترين افراد در زندگي تان و به خصيصه‌هاي مشتركي كه آنها با يكديگر دارند، فكر كنيد. بي شك، دايره دوستان اين افراد بزرگ و متنوع است. ارتباطات شخصي شان قوي و زندگي خانوادگي‌شان مملو از افتخار و كاميابي است. آنها نسبت به ديگران، حتي نسبت به كساني كه تازه ملاقات مي‌كنند، علاقه نشان مي‌دهند. آنها رضايت بيشتري از شغل خود دارند، احترام همسالانشان را برمي انگيزند و به خاطر خوب انجام دادن مسووليت شغليشان، از سرپرست خود امتياز و ترفيع مي‌گيرند. آنها عواطفشان بدون رياكاري، احساساتشان بدون نخوت، و اعتماد به نفسشان عاري از هر خودنمايي است.

 

 

فهرست مطالب:

پیشگفتار :         1

فصل اول: طرح تحقیق  2

طرح تحقیق :      3

واژه هاي كليدي : 3

مقدمه   4

بیان مسئله :      5

اهمیت و ضرورت تحقیق :  6

هدف های کلی تحقیق :   8

هدف های جزئی تحقیق : 8

متغییر های تحقیق :        8

متغییر مستقل :  8

متغییر وابسطه :  9

تعاریف عملیاتی متغییر ها :           9

خانواده :            9

تعریف نظری افت تحصیلی  :          9

فصل دوم: ادبیات و پیشینه تحقیق         10

پیشینه بحث :    11

فصل سوم: روش انجام تحقیق  57

مواد و روشها :     58

نوع پژوهش :      58

روش اجرای طرح :            58

جامعه آماری :     59

ابزار گردآوری داده ها :       59

آزمون افت تحصیلی ریاضی :          60

روایی محتوایی :  61

پایایی :  61

پرسشنامه آگاهی فراشناختی :     61

پایایی پرسشنامه :          62

پرسشنامه کیفیت زندگی در مدرسه :         62

روش اجرا :         63

نمونه آماری و نحوه گزینش آن :      64

فصل چهارم: یافته های تحقیق و تجزیه و تحلیل آنها       68

یافته ها :           69

فصل پنجم:نتیجه گیری کلی و ارائه پیشنهادات   73

خلاصه و نتيجه گيري        74

محدودیتهای تحقیق :       77

فهرست منابع :   78

 


دانلود فایل


لینک دانلود

✔ نمایش جزئیات بیشتر و دریافت فایل